moda

Nie da się porównać mody damskiej do mody męskiej. Panie zwracają przecież swoją uwagę na zupełnie inne kwestie niżeli mężczyźni. Panowie nie muszą przede wszystkim aż tak bardzo troszczyć się o swoją urodę. Tak się już przyjęło, że ich naturalny wygląd jest wystarczający, tak więc nie wymaga on dopieszczania makijażem czy jakimikolwiek specjalistycznymi produktami pielęgnacyjnymi. Z tego właśnie powodu męska moda koncentruje się głównie na ubraniach, podczas gdy ta kobieca jest ściśle związana nie tylko z branżą odzieżową, ale również i makijażem. Jakie trendy zagoszczą więc w makijażu w nadchodzącym sezonie? Jak się malować, aby świetnie prezentować się wiosną i latem?

Naturalne rozświetlenie

Mat nie jest już tym kierunkiem, za którym warto by było podążać. Został zastąpiony przez błysk, który prezentuje się znacznie bardziej naturalnie i nadaje cerze świeżego wyglądu. Subtelnie rozświetlona cera zawsze będzie wyglądać na zdrową i promienną. Okaże się znacznie atrakcyjniejsza od tej matowej, pokrytej grubą warstwą mocnego fluidu i do tego utrwalonej przy pomocy równie tępo wyglądającego pudru. Aktualnie wśród najpopularniejszych kosmetyków do makijażu największą furorę robią podkłady, zawierające małe drobinki, które nałożone na twarz przepięknie ją rozświetlają, zwłaszcza gdy spojrzy się na nie w słońcu.

Rozświetlenie nie może być jednak zbyt mocne. Nie należy przesadzać z błyskiem, gdyż w takim wypadku cera wyglądałaby mało estetycznie i najprawdopodobniej zaczęłaby się nadmiernie wyświecać. Aby uzyskać efekt naturalnej promiennej cery, należy najpierw zastosować klasyczny krem na dzień, potem sięgnąć po delikatnie rozjaśniającą bazę, a na sam koniec użyć lekkiego rozświetlającego podkładu. Istnieją też pewne wielofunkcyjne kosmetyki do makijażu, które są w stanie zarówno pielęgnować skórę, jak i poprawiać jej wygląd. Absolutne mistrzostwo pod tym względem osiągnęły popularne kremy BB. Łączą one w sobie właściwości kremów pielęgnacyjnych i działanie klasycznych podkładów. Świetnie sprawdzają się na co dzień. A latem w ogóle są niezastąpione, bo dzięki temu, że mają lekką formułę, praktycznie nie czuje się ich na twarzy!

Róż na paznokciach

Pewne trendy obowiązują nawet w manicurze. Co prawda stylizacja paznokci nie jest może makijażem, ale jako że również ma ona za zadanie poprawić kobiecy wygląd, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uwzględnić ją w opisywanych trendach. Teraz najmodniejszy będzie manicure różowy. Róż powinien mieć w jego przypadku słodki delikatny odcień. Każda kobieta na pewno totalnie się w nim zakocha! Różowe paznokcie prezentują się niezwykle dziewczęco i idealnie zgrywają się z kwiecistymi sukienkami, falbaniastymi bluzkami oraz zwiewnymi pastelowymi spódnicami. Równie dobrze pasują do krótkich dżinsowych szortów i graficznych koszulek. One po prostu zawsze wyglądają świetnie i zawsze potrafią stylowo dopełnić stylizację. Lakier w kolorze różowym można nanieść na całą powierzchnię paznokcia albo pokryć nim wyłącznie jego zakończenie, tworząc wersję francuskiego manicure’u. Istnieją też specjalne odżywki do paznokci o lekko różowym zabarwieniu. Podobnie jak kremy BB łączą one w sobie właściwości upiększające i pielęgnacyjne.

Kobieca moda jest mocno i wyraźnie urozmaicona, bo nie skupia się tylko i wyłącznie na samych ubraniach, butach czy dodatkach. Ważną rolę odgrywają w niej również makijaż oraz stylizacja paznokci. O tych niepozornych elementach uzupełniających stroje też warto pomyśleć, aby jak najlepiej przygotować się do nadejścia lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here